Kontakt

Har du frågor eller behöver råd kan du ringa vår kundsupport vardagar mellan kl. 13:00-16:00 på telefonnumret nedan.

Här kan du enkelt kontakta oss på Herdins. Tyck till, ha synpunkter eller ställ frågor om våra produkter och hur du bäst använder dem. Skriv direkt i formuläret nedan.

Det är med din hjälp som såväl produkter som service utvecklas. Skriv gärna en rad om vad du tycker om våra produkter och vår webbsida.

KUNDSUPPORT

För frågor och råd

023-330 60

Vardagar: 13:00-16:00

Herdins Färgverk
Box 711
791 29 FALUN
Tel: 023-330 60
E-post: mail@herdins.se

KONTAKTFORMULÄR

Skriv ett par rader
 

Vad heter du?
 
E-postadress
 

Vad vill du berätta för oss?
 

 



MEDARBETARE

Vi som jobbar på Herdins

Ledning

Sara Ekblom

VD 
Tel. 023-705 295
Mobil. 070-336 12 10 
s.ekblom@herdins.se 

Bengt Ekblom

Senior Advisor 
Tel. 023-705 281 
Mobil. 070-325 00 75
b.ekblom@herdins.se


  Försäljning/Marknad

Mikael Lundström

Försäljningschef
Tel. 023-705 280
Mobil 072-453 89 95
m.lundstrom@herdins.se

Irene Enberget

Säljkordinator
Tel. 023-705 290
i.enberget@herdins.se



Jenny Svärd
Marknadskommunikatör
j.svard@herdins.se


Karin Heimer
Marknadsassistent
Tel. 023-705 284
k.heimer@herdins.se



Susanne Johansson

Säljare Mitt/Stockholm 
Mobil. 070-255 12 77
s.johansson@herdins.se

Jesper Berglund

Säljare Nord
Mobil. 070-397 57 13
j.berglund@herdins.dalfolk.se


Edgard Svensson

Säljare Syd
Mobil 070-717 83 92
e.svensson@herdins.se

Lasse Åkesson

Säljare Väst
Mobil 070-574 34 96
l.akesson@herdins.se


 Miljö

Pia Nordin

 Miljöansvarig
Tel. 023-705 261
p.nordin@herdins.se

  


  Forskning & Utveckling

David Wessling

Laboratoriechef
Tel. 023-705 287
Mobil 070-396 60 49
d.wessling@herdins.se


Ellert Vickström

Laboratorietekniker
Tel. 023-705 286
e.vickstrom@herdins.se

 


  Ekonomi/Inköp

Maria Sandell

Ekonomiansvarig
Tel. 023-705 283
m.sandell@herdins.se

Mats Andersson

Inköpsansvarig
Tel. 023-705 288
m.andersson@herdins.se

  


  Produktion

Per Strand

Produktionschef
Tel. 023-705 282
Mobil. 070-399 49 91
p.strand@herdins.se

Ove Schölin

Godsmottagning
Tel. 023-705 289
o.scholin@herdins.se

Lager/Distribution

Tel. 023-705 291
lager@herdins.se

 
? Behöver du hjälp?Prova att söka i våra vanligaste frågor & svar